Kraniosakrální terapie- úvod

29.10.2017

Kromě plicní respirace (nádech, výdech) a tepu srdce, máme ještě třetí - nejdůležitější pravidelný rytmus - mozkomíšní tep, a to mezi lebkou a kostí křížovou. Tento kraniosakrální rytmus se přenáší na celé tělo, je velice jemný a dá se sledovat kdekoliv na těle.

Důležité je tento tep po celém těle pravidelný a harmonický, jedině tak může celé tělo správně a harmonicky fungovat. A díky tomu, může být člověk zdravý. Kraniosakrální rytmus ovlivňuje proudění toku všech energií a tekutin v těle, dále ovlivňuje fungování nervového, hormonálního systému a dalších.

Rytmus se přenáší v těle přes síť fascií, která prochází všemi tkáněmi.

V průběhu života se vlivem prodělaných traumat, stresů, nemocí, úrazů vytvářejí v psychofyzickém systému člověka místa velkého napětí. To se navenek většinou projevuje jako bolest, omezení pohybu a dysfunkce.

Během kraniosakrální terapie se toto napětí uvolňuje. A to na úrovni kostí, svalů, vazů, kloubů a vnitřních orgánů a obnovuje se správné proudění všech funkcí v těle. Mizí bolest a celý organismus se harmonizuje.



© Kateřina Tripalová - Kraniosakrální terapie
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky